9 Ağustos 2008 Cumartesi

Ekmekçi geldi haniiimmm


Bebek milleti sıklıkla sebepsiz yere ağlar. Bizim için de bugün öyle bir gündü. Karnı tok, sırtı pek, altı temiz, gazı tuzu alınmış Hz.Tuna, ısrarla uyumayı reddetti. 3ten 7ye kadar mıyıl mıyıl sesler çıkardı. Hoplattık, zıplattık susmadı. Sustuğu tek yer ise ekmek yapma makinesinin üzeriydi. Makine titredikçe bizim oğlan zevkten dört köşe oldu. Bi ara makineyi beşiğe nasıl monte ederiz diye bile düşündük.

5 yorum:

 1. Canım sorma benden aynı dertten muzdaripim kaç gündür. Dün resmen bütün gün mememdeydi Mina, bu gidişle bu memeler yakında bele iner. Hanfendi yatağa koyunca başlıyor yırtınmaya, memeye gelir gelmez sesi kesiliveriyor. Acaba doymuyor mu diyorum, ama elimle sıkınca memeden süt fışkırıyor, zaten emesi olunca şapur şupur saldırıyor normalde memeye. Biliyorum ki karnı tok, zira daha yeni emmiş oluyor ama memede keyif yapmak istiyor. Sağ kolum resmen tutuldu. Sonunda bu sabah altını temizleyip karnını da bir güzel doyurunca (ki doyunca kafasını kendiliğinden çekmişti memeden) bıraktık yatağında kendi haline, resmen yırtındı, hatta ağlamaktan morardı ve içim gide gide bekledim bir 10 dakka kadar. Ov beni engelledi tam dayanamayıp kucağıma alacağım sırada.Neyse, sonuç ağladı ağladı, yırtındı ve sustu. 15-20 dakka sessiz sessiz etrafı izledi, sonrada kendiliğinden uyudu. Hatta şu anda hala uyuyor:)

  YanıtlaSil
 2. hülya, fön makinesini de deneyebilirsin... hava çok sıcak ama onun sesine de susar bu bebeler :)

  YanıtlaSil
 3. rahşancım
  ben o tüm gün memeye yapışık olma durumunu engellemek için resmen dötümü yırtıyorum. iki memeyi de emdikten sonra hala uyumamakta ısrarlıysa veriyorum babasına, yoruyo oğlunu..bir saat sonra falan birazcık emince uyuyo genelde.
  fön makinesi ve elektrik süpürgesi sesini duymuştum. ama bizim velet gürültüyü hiç sevmiyor. bir kere uykusunda yoldan geçen karpuzcuya bile asabiyet yaptı. bir de doktor hala işitme testine yollayacakmış bizi. pöffff...

  YanıtlaSil
 4. ayyy karnıma ağrılar girdi muhaaaaaaaa ne güzel görünüyor ekmek yapma makinesinin üstünde... ileride bu resimleri kız arkadaşları görmesiin diye o yok edicek sen ortaya çıkaracaksın hülyacım...:))))

  bizim park yatağımızda titreşim var ama bora pek umursamadı, ayrıca gürültüde uyutuyorum borayı hatta uyuyunca elektrik süpürgesini çalıştırdığım bile oldu, tık demedi, (çıngırağına tepki veriyor)

  bu memede tüm gün kalma hadisesini bizde yaşıyoruz. ben çaresini buldum.. her iki memedn de emip, gazı olmadığı halde altıda temiz ve mızıldıyoda emzik veriyorum.. resmen hayatımı kolaylaştırıyor..
  küçükken bende emzikle büyüdüm şimdiki doktorlar önermese de ben çok memnunum...

  YanıtlaSil
 5. gayecim
  bu "o yasak bu yasak" diyen dokotrların alayı erkek ve çocuklarını da eminim karıları yetiştrimiştir. azıcık halden anlasalar her halta kaş kaldırmaz düdükler..

  YanıtlaSil