12 Mart 2010 Cuma

Nurturia... Bir Tür Bebek&Çocuk Twitter'ı

Duyduk duymadık demeyin, 1-7 Mart arası bundan sonra her yıl Nurturia Haftası olarak kutlanacak. Hafta bitince de Dünya Kadınlar Günü'nü kutlayacağız.

İşin şakasını bir yana bırakıp herkesin anlata anlata bitiremediği; faydalana faydalana doyamadığı Nurturia'yı ben de kendi dilimde anlatayım istedim.
Hamileyken de yeni anneyken de ilerleyen aylarda da çok sayıda sorunla karşılaşıyoruz. Bir kısımın doktorumuza danışıyoruz, birazını eşe dosta.
Ama yetmiyor. Çocuk yetiştirmek çetrefilli iş ve bu süreçte başka annelerin tecrübesi altın değerinde.
Nurturia tam da bu paylaşım ihtiyacından doğan bir oluşum.
Ve en güzel kısmı bir kadın girişimi olması.

Nurturia'da ne var?

- Bence en eğlenceli kısmı bebeğiniz adına güncelleme yapabilmeniz. Ultra empatik bir durum ve çok keyifli.   Mesela geçen gün Tuna şöyle bir güncelleme yazmış (!)
"ElfAna teyze ve Alpi abiyle buluştuk, fuarda kuyruğu yanık kediler gibi gezdik. Tadı damağımızda kaldı."

- Karşılıksız bir bilgi paylaşımı var. Ekranda sağ tarafta sürekli başka annelerin sorularını görüyorsunuz. Tıkladıkça da başka annelerin cevapları çıkıyor. Siz de kendi bildiklerinizi yazabilir ya da sadece cevapları okursunuz.

- Anı defteri var. Çocuğunuzun ilk'lerini, yapıp ettiklerini, söylediklerini kayıt altına alabilirsiniz.

- Çocuğunuzun fotoğraflarını yükleyip albüm oluşturabilirsiniz

- Gruplar var. Misal benim kurduğum grupta bebeklerimizin sıkça kullandığı ürünlerin indirim zamanlarını takip ediyoruz.

Nurturia'da ne yok

- Kadın forumlarındaki "bebişim", "canım" hitapları yok. Herkes samimi..

- Kimliğini açıklama zorunluluğu yok. Profil fotoğrafınız da bebeklerinizin fotoğrafları da standart birer ilüstrasyon olabilir.

- Özel bilgilerin paylaşılması zorunluluğu yok. Bir kimseyi arkadaş olarak eklemezseniz hiçbir bilgisine erişemiyorsunuz.

- Bir de video ekleme yok :) Neyse parası vereceğiz onu da yapacaklar di mi Damla?Biz de hulyavetuna olarak Nurturia'dayız.


 

4 yorum:

 1. Öyle olacak gibi görünüyor Hülya'cığım :)

  YanıtlaSil
 2. evet evet video isteriz:)

  YanıtlaSil
 3. benim en rahatsız olduğum şekil; canım, bebüşüm, yapıorum, ediorum. kısaltmalar, noktalama işareti kullanılmaması, bir kelimenin tüm harflerini yazmaya üşenme durumu. son zamanlarda birkaç soruda rastladım bu tarza. yeni bir anneler klübü mü geliyor diye endişelendim ne yalan söyleyeyim.

  YanıtlaSil
 4. şugibi
  yok yok olmaz bence.. birkaç anne vardır belki ama genel anlamda bence çok çok dikkatli ve hassas anneler yazıyor, soruyor, paylaşıyor

  YanıtlaSil