21 Ekim 2010 Perşembe

İstatistik Sobelemesi ve Son Günler


Oyyyy, 3 hafta olmuş yazmayalı.
Her gün tonla şey oluyor ama yazmaya yazmaya elim de paslanıyor zihnim de...
Bir de tabi artık tüm zamanımı alan Tükkan var. Emailler, yazışmalar, telefonlaşmalar....
Tuna bu arada neredeyse kendiliğinden büyüyor. Daha uzun süre kendi kendine oynamaya, kendi kendine uyumaya, hatta bazen gece boyu uyumaya falan başladı.
Uyumamaktan mütevellit delirdiği saatleri saymazsak huysuzlukları da azaldı.
Yanlış... 2-3 gündür melek gibi diye hemen genele yaydım gene.
Kâh bi melek, kâh bir canavar.. Her 2 yaş çocuğu gibi.Tuna odaklı yaşamdan yavaş yavaş kendime dönmeye başladığım aylardır bu 2 yaş sonrası.
2 haftadır öğlenleri Tuna'yı pusette uyutup spor salonuna gidiyorum. Eve yakın ve sadece kadınların gittiği, 30 dakikalık bir sistemle vücut şekillendireceklerini iddia eden bir merkez. Daha şekillenen bi yerim yok ama spordan sonraki o mutluluk hissi tarifsiz!!
Yorgun ve uykusuz giriyorum, dinlenmiş ve tazelenmiş çıkıyorum.
Öğlen uykusu vaktini ter atarak geçirince blog yazmak falan yalan oldu tabi.
Akşamları da yazamıyorum, tarzım değil.
İlle Tuna yan odada tosur tosur uyuyor olacak, kahvem yanımda olacak ve "ayhh uyanmadan bitse bari bu post" stresi yaşamam gerek. Blogger tripleri işte...
Şahane insan Başak elim sende yaptı uzuun zaman önce. Blogun en çok okunan 5 postunu yazmamı istemiş. Geç oldu, ama güç değil. Yazayım sondan başa:
5- Doğumgünü Partisinden Kısa Kısa (2.yaş günü notları. Nedense herkesin en çok okunan postlarında bu doğumgünü parti yazıları var.)
4- Bebeği yüzüstü yatırmak : (Google arama sonuçlarında da en çok "bebek yüzüstü yatar mı?" gibi kelimeler aranıyor zaten. Daha ne arama sözcükleri var, bi bilseniz :P)
3- Tuna'nın Sevdiği Çıtırlar:  (Sevmiyor artık. İlk 2 tepsiyi yuttuktan sonra gerisinin yüzüne bakmadı. Alpi yavrum ne zaman bir araya gelsek "Hülyaaa, o çıtırlardan var mı yanında?" diye yanaşır yanıma. )
2- Uyku serisi - 2 - Tracy Hogg: (6 aylıkken başlayan uyku eğitimi 2 yaş sonrası ancak murada erdirdi bizi. 12 saate dek uyanmadan uyuyor bazen. 2 yaş sonrası şöyle yapmaya başladık: 20:15te secdiği çizgi filmi ilziyoruz, bitince "hadi odaya kitap okumaya-oynamaya-lego yapmaya..." çağrısını yapıyorum. Odasında üçümüz vakit geçiriyoruz. Genelde Tuna birşeyler meşgul oluyor. Biz de kıkırdayarak "ay bak naaptı babası" diye seviniyoruz. 27 aylık ama biz hala çocuğun mokunda pırlanta arıyoruz.. 30 dk kadar sonra yatağına yatırıyoruz, iyi geceler öpücüğü verip, "seni çok seviyoruz, gece uyanırsan tavşana sarıl ve uyu, anneyi uyandırma sakın, taam mı çocuum" diyip odadan çıkıyoruz. Birkaç kere ayağa kalkıp şansını deniyor. Mızıklarsa odaya girip öpüp yatırıyorum. Daha yatağın kafeslerii aşmaya cesaret edemediğinden en fazla 30 dakikada tos tos sesleri gelmeye başlıyor.)
1- Slingler ve Sıkça Sorulan Sorular : (Tamamen Pratik Anne' nin geçen haftaki bu yazısından sonra 1 numaraya yükselen bir posttur. Sling arayanlar için temel bilgiler de diyebililiz bu posta. )

Ay yazdıkça açıldım. Google aramalarını da yazayım neşelenelim.
- hülyanın tunasıface: (Bu azmetmiş, Facebook'ta da bulacak beni.)
- hipp organik mama ishal yapti (Geçmiş olsun da böyle ararsan bulamazsın hiçbir şey)
- sindirim sistemini gerçek insanda göster pipi popo (Çocuğuna cinsel eğişitm verecek bu)
- ÇOCUĞUM SÜREKLİ DÜŞÜP KAFASINI Ç (Çarpıyor diyememiş bu. Kask tak teyzecim)
- bebek kaskı (Hah, bunun aklına gelmiş bak!)
- hulyanın unası (Arca Tuna'ya Una diyor ya, o mu aradı acep?)
- nazar aspiratör (Bu da "nazal" diyememiş.Geeeal geaal nazar değdirmeyen aspiratöre gel)
- yebabamye kokoş (?????)
- Atilla Erler nasıl bi doktor? (Buna demişler ki "gugıla soru soruyon, sana cevap veriyor. İyi doktor arkadaşım iyi. Çok güzel küçücük bi kesikle doğurttu Tuna'yı)
- rüyada çocuğuna sarı tişört giydirmek (Yanlış yerdesin arkadaşım sen)
Böyleyken böyle..

10 yorum:

 1. Hahahaaa
  Aradiklari seylere koptum hele ki seni face de arayana :)
  Pijamasini yedigim tuniss!!!

  Kiraz

  YanıtlaSil
 2. facebook araması gerçekten süper.. bende spora gitmeye çalışıyorum öğlen arabada uyutup salona gitmek iyi fikirmiş aslında . ..

  YanıtlaSil
 3. Ohh be nihayet Tuna' nin Hulya' sindan yaz gorduk. Bu kadar bekletirsen milleti, seni daha neler yazip da google da aratirlar:) Citir arti pizza Hulyacim, favorimizsin:))

  YanıtlaSil
 4. Tuna'yı öpüyorum. Sevgilerimle...

  YanıtlaSil
 5. oh rahatladım hülya!! yazman lazım senin topluma dönmen lazım bacım!!

  hazır mimden açılmışken benim ankete de cevabını bekliyorum. uzun uzun tunanın kitaplarını anlatmana gerek yok, engin görüşlerini yaz yeter!!

  sevgiler

  YanıtlaSil
 6. İyi geceler öpücüğü verip çıkmanızı feci kıskanmış bulunmaktayım..hele hele 12 saate varan uykuları, neyse nazar değdirmeyeyim, 3 kez nazar aspiratör diyeyim ben :)
  Öperim tunayı alnının çatından!

  YanıtlaSil
 7. Çok komik bir insansın vesselam :))

  YanıtlaSil
 8. Eneee, Curves mü yapıyorsun sen? Süper!!! Benim de işte iki ay gidip de devam ettiremediğim sportif aktivite buydu! Sana başarılar diliyorum! İşe yarıyor yalnız, iki ay sonunda bendeki yağ oranı acayip düşmüştü :)

  Yalnız, benim gittiğim yerde müzik çok bangır bangırdı, Tuna uyanmıyorsa bir tebrik de ona :)

  Bak ne iyi etmişim de dürtmüşüm seni, ne eğlenceli yazmışsın! Hele şu arama kelimelerine koptum :))) Rüyada sarı tshirt giydirmek :)))) pipi popo, ahahahahaaa :)))

  Öperim!

  YanıtlaSil
 9. Oh ya! Ne güzel yazmışsın Hülya! Dudaklarımız epey esnedi sayende :)))

  YanıtlaSil